СБУ нагадує енергодарцям, що потрібно робити в разі отримання анонімних погроз

У зв’язку зі зростанням в Запорізькому регіоні кількості анонімних погроз терористичного характеру СБУ розробила пам’ятку, як потрібно діяти в разі отримання такого повідомлення.

Що робити енергодарцям в разі отримання анонімних погроз
На Запоріжжі зросла кількість анонімних телефонних погроз

Як повідомляє прес-центр УСБУ в Запорізькій області, щоб правохоронці змогли знайти зловмисника та покарати відповідно до Закону, треба робити наступне:

1) За можливості, оснастіть телефони автоматичними визначниками номерів і звукозаписною апаратурою;

2) При отриманні анонімного повідомлення терористичного характеру необхідно невідкладно повідомляти про подію своєму керівництву (черговій службі, службам безпеки, охорони об’єкту) і через нього або особисто – підрозділ ГУНП в Запорізькій області або за тел.102, Управління СБУ в Запорізькій області – тел. (061) 764-46-58, підрозділ ГУ ДСНС в Запорізькій області або за тел.101;

3) На підприємствах, установах, організаціях всіх форм власності, необхідно проводити інструктивні заняття для відповідальних чергових та іншого персоналу щодо першочергових дії при прийомі телефонних повідомлень з погрозами терористичного характеру та про правила поводження з письмовими анонімними матеріалами. Посадові особи об’єктів, яким повідомили про надходження телефонного дзвінка з інформацією терористичного спрямування повинні забезпечити необхідні заходи з попередження і локалізації негативних наслідків, передусім, у разі потреби, організувати евакуацію людей, що потрапляють у зону вірогідного ураження згідно плану евакуації.

4) При надходженні анонімного телефонного повідомлення про можливе здійснення актів тероризму необхідно запам’ятати і зафіксувати якнайбільше даних (зафіксувати дату, час і тривалість анонімного повідомлення, місце установки та номер телефону, на який воно надійшло, приналежність конкретному підрозділу і співробітнику). Під час розмови вжити заходів до запису фонограми анонімного повідомлення, визначення номера телефону анонімного абонента шляхом використання технічних можливостей даного телефонного апарата.

Також, при одержанні анонімного повідомлення необхідно спробувати розвинути розмову з анонімом і з’ясувати конкретну інформацію про нього (його мотиви, професію, місце перебування та ін.). Під час розмови необхідно намагатися отримати відповіді на наступні запитання:

– куди, кому, за яким телефоном телефонує ця особа?

– які конкретно (дослівно) вимоги вона висуває?

– висуває вимоги особисто, виступає в ролі посередника або представляє якусь групу осіб?

– на яких умовах особа згодна відмовитись від задуманого

– як і коли зазначеній особі можливо зателефонувати?

– кому Ви можете або повинні повідомити про цей дзвінок?

При надходженні погрози на телефонний апарат з автоматичним визначником номера і звукозаписним пристроєм, відразу після завершення розмови з анонімом необхідно вилучити касету (інший магнітний носій інформації) з аудиозаписом і прийняти заходів щодо її збереження. А ні її місце необхідно встановити нову касету для запису можливого наступного дзвінка зловмисника.

5) При надходженні погрози в письмовій формі, як по поштовому каналу, так і в результаті виявлення різного роду анонімних матеріалів (записки, написи, інформація, що записана в електронному вигляді тощо) необхідно намагатися не залишати на документі відбитків своїх пальців, користуватися пінцетом або брати документ торкаючись лише його країв. Слід звернути увагу, що зберігати необхідно все: сам документ з текстом, будь-які вкладення, конверт та упаковку, нічого не потрібно викидати.

Також, анонімні документи не повинні зшиватися, склеюватися, на них не дозволяється робити підписи, підкреслювати чи обводити окремі місця в тексті, писати резолюції та вказівки, крім цього забороняється їх м’яти та згинати.

Особливо обережно, з дотриманням заходів особистої безпеки, слід поводитися з поштовими надходженнями, в яких виявлено сипучі порошкові матеріали.

СБ України нагадує, що незалежно від мотивів «телефонних терористів» їхні дії (відповідальності за які передбачено ч. 1 ст. 259 КК України «Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності») караються позбавленням волі на строк від двох до шести років. За повторний дзвінок зловмисника може бути засуджено терміном від чотирьох до восьми років.

«Телефонним анонімам» також доведеться компенсувати витрати державних та комерційних установ, що зазнали збитків від їх протиправних дій.

Читайте також: На Запорізькій АЕС проведуть протиаварійне тренування

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X