Якою буде компенсація для «ТВК» з міського бюджету, і чи буде вона взагалі?

Минулого тижня відбулася 36 сесія Енергодарської міської ради. На початку засідання міський голова Павло Музика привітав рекордсменку України, чемпіонку світу з парапауерліфтингу Раїсу Топоркову з присвоєнням звання «Почесний громадянин Енергодара». Спортсменка отримала посвідчення та щирі слова привітання від присутніх.

Минулого тижня відбулася 36-та сесія Енергодарської міської ради
Раїсі Топорковій присвоїли звання «Почесний громадянин міста Енергодара»

Далі депутати почали розглядати питання порядку денного, яких виявилося чимало – 37 основних та 10 додаткових. Тематика була різноманітною: від проектів відносно оренди землі до поливу зелених насаджень у 2020 році. Вкотре найбільш «гострим» було питання компенсації коштів з міського бюджету для КП «Тепловодоканал».

До 1 листопада для енергодарців діяла 50-відсоткова знижка на послуги КП «ТВК». Яка сплачувалася з міського бюджету. Решту 50 %  за водопостачання, водовідведення та опалення жителі платили самі. Тепер же депутати мали переглянути суму компенсації та ухвалити таке рішення: за  опалення – 75% платить споживач, 25% комунальному підприємству нараховується з міського бюджету. За холодне, гаряче водопостачання та водовідведення – 100% платить населення. Якщо більш точно, то 12,99 грн/м3 за холодну воду, 41,92 грн/м3 за гарячу воду, 20,82 грн/м3 за водовідведення, та 7,17 грн/м2 за опалення  (75%  від повного тарифу 9,56 грн/м2).

До 1 листопада для енергодарців діяла 50-відсоткова знижка на послуги КП «ТВК»
25% чи 50%? Якою ж буде компенсація для «ТВК» з міського бюджету?

Після пропозиції на такі зміни  у депутатів почалася полеміка. Анатолій Анохін вважає, що доки тариф остаточно не прийнятий, енергодарці мають сплачувати, як і раніше, 50 %. В іншому ж випадку люди можуть взагалі перестати платити за комунальні послуги вищевказаному підприємству.

Сергій Хоролець, який наразі є директором КП «Тепловодоканал», зазначив, що всі необхідні документи поновлено, і вже з грудня підприємство повідомить населенню нові розрахунки тарифів. Які, до речі, можуть бути нижчими від заявлених раніше.

Доки тариф остаточно не прийнятий, енергодарці мають сплачувати, як і раніше, 50 %
Перераховані тарифи «ТВК» можуть бути нижчими від заявлених раніше?

Вислухавши промови своїх колег, перший заступник міського голови Ігор Курдя не стримався, та оприлюднив присутнім вражаючі цифри: за жовтень розмір компенсації для ТВК  був більш як 7 мільйонів, а в бюджеті міста знайшлося тільки 5. Це говорить про те, що не важливо – 25 чи 50% – цих грошей у бюджеті все одно немає.

Депутати вирішили відкласти це питання, більш детально ознайомитися з документами ТВК, та найближчим часом знову зібратися, аби остаточно поставити крапку в тарифах.

Дар’я Климак, Сергій Гаврильченко, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: В Енергодарі в середу завиють сирени тривоги

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X