Навіщо Енергодар бере на себе 100-мільйонний борг?

11 вересня в Енергодарі відбулася позачергова 34 сесія міської ради, перед якою депутати провели спільну комісію, де було представлено та проаналізовано проекти, що згодом винесли на розгляд сесії. На порядок денний було винесено три питання: зміни в програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства, здійснення місцевого запозичення і коригування до бюджету.

Навіщо Енергодар бере на себе 100-мільйонний борг?
В Енергодарі відбулася позачергова 34 сесія міської ради

 На початку засідання перед енергодарцями виступив помічник народного депутата Юлії Яцик Микола Духонченко. Він повідомив про результат наради, яка пройшла в облдержадміністрації на початку тижня. Обговорювали дуже важливе для Енергодара питання – підготовку до осінньо-зимового періоду.  Міському голові Енергодара Павлу Музиці наполегливо порекомендували  забезпечити проведення перевірки тарифів КП «Тепловодоканал» і вартості послуг компанії «Місто для людей». Зробити це до 15 жовтня. Лякає те, що наше місто готове до опалювального сезону лише на 30 %.

Павлу Музиці  наполегливо порекомендували  забезпечити проведення перевірки тарифів  «ТВК»
Павлу Музиці порекомендували  провести  перевірку  тарифів «ТВК»  до 15 жовтня

Важливе питання на сесії – розгляд проекту рішення щодо здійснення місцевого запозичення. Чималу суму, а саме 100 мільйонів,  планують  взяти в  «Укргазбанку»  терміном на 5 років. Ставка відсотків по кредиту складає  19,5%.

Гроші планують витратити на ремонт енергодарських доріг. Мається на увазі реконструкція вулиці Молодіжної від кільця до перетину з Козацькою , загальна вартість роботи більше 56 млн гривень; ремонт асфальтного покриття вулиці Воїнів-Інтернаціоналістів – повністю, що оцінюється майже у 30 млн грн. Решту, більше 13  млн грн, спрямують на ремонт вулиці Козацької. Але оскільки цих коштів замало для реконструкції усієї вулиці, то буде виконано тільки перший етап роботи.

Гроші планують витратити на ремонт енергодарських доріг
100 мільйонів  планують  взяти в  «Укргазбанку»  терміном на 5 років

Депутат партії «Сильна Україна» Сергій Холод був категорично проти кредитування на таку величезну суму. Він зазначив, що в Енергодарі існує безліч важливіших проблем, на які можливо витратити ці кошти. Та нагадав міському голові про мільйонні борги комунальних підприємств, які наразі  «зависли у повітрі». Мова йде про борг у  51 мільйон гривень, який залишився у підприємства «ПКВ» перед державою, а точніше перед Запорізькою атомною електростанцією.

В Енергодарі існує безліч важливіших проблем, на які можливо витратити 100 мільйонів
Борг у  51 мільйон гривень  залишився у підприємства «ПКВ» перед державою

Та попри все депутати таки проголосували за прийняття цього проекту. Тож, місто  бере на себе 100-мільйонний борг.

Далі говорили про  експертне обстеження та технічний огляд ліфтів. Начальник управління комунальної власності Олег Гордевич повідомив, що  180 енергодарських підйомників, у яких закінчено граничний термін експлуатації в 25 років, потребують  проведення цілого комплексу робіт з перевірки робочого стану. Для цього заплановано 1 млн 165 тис. грн.

На сесії в Енергодарі виділили 4 мільйони гривень для  «ТВК»
З міського бюджету виділили 4 млн. гривень для  комунального підприємства «Тепловодоканал»

Також, окрім коригувань, передбачених першими двома питаннями, на сесії підтримали й виділення 4 мільйонів  гривень з міського бюджету. Ці кошти зазначені як компенсація за липень для  комунального підприємства «Тепловодоканал».

Пенсіонери Енергодара дорікають владі неякісною роботою
До мікрофону один за одним пішли пенсіонери

В цілому  сесія була досить емоційною. Але, мабуть, кінець засідання запам’ятається міському голові Енергодара найбільше. До мікрофону один за одним пішли пенсіонери, які обурювалися місцевим рівнем медицини, згадали проблеми з отриманням пільгових карток від Ощадбанку та не забули про жахливий стан житлових будинків. І таких обурень було безліч. Та Павло Музика, за традицією, просто встав і пішов геть. 34-а короткотривала сесія завершила свою роботу.

Дякуємо за підтримку аналітичну систему You Control.

Дар’я Климак, Денис Скачок, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Відео затримання торговця зброєю в Енергодарі та коментар СБУ

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X